Wolniej po West Side Highway

2019-10-13 14:40 sal
Wolniej po West Side Highway
Autor: Dreamstime Wolniej po West Side Highway

Kierowcy korzystający z West Side Highway od soboty muszą zdjąć nogę z gazu. Władze miasta i przedstawiciele Departamentu Transportu (DOT) zdecydowali o obniżeniu dopuszczalnej prędkości na tej autostradzie.

Decyzja została podjęta po serii tragicznych wypadków. W ramach programu Vision Zero, już od soboty, 12 października, dopuszczalna, legalna prędkość poruszania się przez West Side Highway zostanie zredukowana została z 35 na 30 mil/h. Ograniczenie obowiązuje na odcinku od 59th Street do Battery
Place. Chodzi zarówno o bezpieczeństwo pieszych, jak i zmotoryzowanych. Na tym odcinku od 2013 r. doszło do 10 śmiertelnych wypadków oraz kilkudziesięciu innych, które zakończyły się poważnymi urazami. – Za sprawą rozwoju Hudson River Park i Greenway oraz najbardziej popularnej w kraju ścieżki rowerowej jest dziś jasne, że stara West Side Highway jest dziś bardziej bulwarem niż autostradą. A to nowe ograniczenie prędkości jest odzwierciedleniem tej zmiany – wyjaśnia komisarz DOT Polly Trottenberg. – Obniżenie prędkości nie dotyczy tylko samego spowolnienia ruchu na autostradzie. Chodzi o bezpieczeństwo kierowców, a także każdego nowojorczyka, pieszego, na rowerze czy na motorze – wtóruje jej Laura Anglin z biura burmistrza.
Wraz ze zmianą limitu prędkości DOT zaprogramował nową synchronizację świateł. Będzie ona obowiązywać na odcinku Route 9A: West Street od Battery Place do West 14th Street, 11th Avenue od West 14th Street do West 22nd Street oraz 12th Avenue od West 22nd Street do West 59th Street.

Najnowsze