Polonijni lekarze zaszaleli na dorocznym balu

2020-02-23 23:01 helena studencka
69. Bal Lekarzy w Chicago
Autor: archiwum prywatne

Już po raz 69. Związek Lekarzy w Chicago zorganizował doroczny bal. Odbył się on w Palmer House w Chicago.

W tegorocznej wielkiej gali uczestniczyło kilkaset gości z aglomeracji chicagowskiej, z wielu innych stanów USA, z Polski, a także innych krajów Europy. Wśród nich nie zabrakło reprezentacji z ZPPA na czele z prezesem Józefem Cikowskim, któremu towarzyszyli sekretarz generalna ZPPA Helena Studencka, wiceprezes ds. kultury Zdzisław Dorula oraz Krzysztof Żółtek – prezes Koła Kluszkowce z małżonką. Kolejnym góralskim akcentem była obecność byłej Królowej Związku Podhalan Josephine Dlugopolski, która wraz dr. Peterem Brukaszem poprowadziła imprezę.

Obecnym prezesem Zwiąku Lekarzy jest dr Marek Rudnicki, który pełnił funkcję gospodarza imprezy. O świetne humory i nastrój zadbał gość honorowy z Polski – zespół Golec uOrkiestra i Zespół Pieśni i Tańca Polonia. Część dochodu z balu została przeznaczona na pomoc stypendialną, czek na $5,000 wręczono na schronisko dla bezdomnych Polaków „ANAWIM".

W czasie balu dr Marek Rudnicki wręczył wyróżnienia. Otrzymali je m.in.: Adam J. Dziki z Łodzi, PL, Janusz Kasina ze Sztokholmu w Szwecji, Anna M. Krawczynska-Pare z Atlanty w stanie Georgia, Maciej Lesniak z Northwestern University w Chicago, Irene Sarosiek z Texas Tech University w El Paso, TX. Za osiągnięcia sportowe medal odebrał honorowy lekarz ZPPA pochodzący z Poronina dr Bronisław Orawiec.

Najnowsze