Twórca słynnego logo nie żyje! Na pewno je znasz

2020-06-28 14:00 zw
Nowy Jork straci $13,3 mld przez zarazę
Autor: AP

"I love New York" - ten napis z czerwonym sercem zamiast słowa "love" zna cały świat! Występuje na niezliczonych pocztówkach, kubkach, magnesach na lodówkę i każdego roku przynosi zyski w wysokości 30 milionów dolarów. Twórca kultowego logo niestety właśnie zmarł.

To kultowe logo zna doskonale nie tylko każdy Nowojorczyk! "I love New York" - napis z czerwonym sercem zamiast słowa "love" zna cały świat. Logo występuje na niezliczonych pocztówkach, kubkach, magnesach na lodówkę i każdego roku przynosi zyski w wysokości 30 milionów dolarów. Twórca kultowego logo niestety właśnie zmarł. Milton Glaser odszedł na Manhattanie dokładnie w swoje 91. urodziny.

Milton Glaser urodził się w Nowym Jorku jako syn węgiersko-żydowskich imigrantów. Przez całe życie pracował jako rysownik i ilustrator. Innym jego dziełem jest psychodeliczny plakat z podobizną poety i piosenkarza Boba Dylana. Styl Glasera ukształtował graficzną modę lat 60. i 70. Był między innymi jednym ze współtwórców "New York Magazine". Logo "I love New York" stworzył w 1977 roku.

Amerykanie drwią z koronawirusa? Sandra Kubicka o życiu w USA w czasie pandemii

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze