Trwa wojna prezydentów! Trump nazwał Obamę przestepcą

2020-05-13 13:00 zw
Barack Obama
Autor: AFP/East News Barack Obama

Wojna prezydentów USA nie ma końca! Wręcz przeciwnie, napięcie Donaldem Trumpem (74 l.) a Barackiem Obamą (59 l.) wciąż rośnie. Po tym, jak Obama nazwał walkę Trumpa z pandemią "chaotyczną katastrofą", obecny prezydent nie przebiera w słowach. Tym razem stwierdził, że jego poprzednik popełnił przestępstwo. Tylko jakie?

"Obamagate. To dzieje się teraz!" - takie memy krążą po Twitterowych kontach zwolenników Donalda Trumpa (74 l.). O aferze z Barackiem Obamą (59 l.) w roli głównej jest coraz głośniej i mówi o niej otwarcie sam Donald Trump (74 l.). Tylko o co chodzi w tej aferze? W tym cały problem, że tego właściwie nie wiadomo! Ale jedno jest pewne - wojna prezydentów USA nie ma końca. Wręcz przeciwnie - jest podsycana, a atmosfera staje się coraz bardziej gorąca. Zaczęło się kilka dni temu od telekonferencji Obamy, podczas której poprzedni prezydent USA w mocnych słowach skrytykował sposób, w jaki administracja Trumpa radzi sobie z pandemią koronawirusa. - To chaotyczna katastrofa - mówił Obama. Trump zareagował na Twitterze, wytykając swojemu poprzednikowi, że ten nie radził sobie z pandemią, która panowała w kraju za jego rządów, czyli ze świńską grypą. - Oni nie mieli o niczym pojęcia! - grzmiał Trump. Ale najwyraźniej nie zamierza na tym poprzestać. Bo podczas kolejnej konferencji prasowej powiedział do reporterów: - Obama popełnił przestępstwo! - zaś kiedy reporterzy pytali, jakie to przestępstwo... prezydent nie chciał mówić o konkretach. - To oczywiste dla wszystkich - zbył dziennikarzy w Ogrodzie Różanym.

Użył też chwytliwego hasła "Obamagate", które następnie zrobiło karierę w mediach społecznościowych. Czyżby Trump zamierzał odgrzać starą historię z rzekomo sfałszowanym aktem urodzenia Obamy? Raczej nie. Wszystko wskazuje na to, że chodzi głównie o określenie "chaotyczna katastrofa". Wcześniej bowiem Trump udostępnił Tweeta mówiącego o tym, jakoby żaden amerykański prezydent przed Obamą nie skrytykował wcześniej swojego następcy. "To największe polityczne przestępstwo w dziejach Ameryki" - dopisał swój komentarz Trump. Najwyraźniej więc w "Obamagate" chodzi tylko o krytykę działań obecnej administracji związanych z pandemią. Trump ma też za złe Obamie ostatni komentarz na temat niespodziewanego umorzenia śledztwa w sprawie prezydenckiego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Michaela Flynna, oskarżanego o zatajanie kontaktów z rosyjskim dyplomatą Siergiejem Kislakiem. "To pozwala się martwić o to, czy nasze podstawowe zasady prawne nie są w niebezpieczeństwie" - powiedział Obama. "Przy Obamagate afera Watergate wygląda słabo!" - brzmi kolejny wpis Trumpa na Twitterze. Konkretów jednak nadal brak.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

III wojna światowa wybuchnie przez koronawirusa? Chiny straciły cierpliwość!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze