Rosjanie płacili za ataki na żołnierzy USA? Jest odpowiedź!

2020-06-29 9:00 zw
Talibowie zestrzelili polskiego ambasadora
Autor: East News

Rosyjskie władze płaciły terrorystom, żeby zabijali Amerykanów?! Takie szokujące informacje podał w sobotę "New York Times". Według amerykańskich dziennikarzy GRU oferowała zapłatę talibom za zabijanie żołnierzy USA w Afganistanie. Rosja zdecydowanie zaprzeczyła tym doniesieniom i nazwała je "fake newsami".

"Bezpodstawne i anonimowe oskarżenia" - tak ambasada Rosji w USA nazywa informacje podane w sobotę przez "New York Times". Według dziennikarzy NYT rosyjskie służby specjalne GRU miały oferować zapłatę talibom za zabijanie żołnierzy USA w Afganistanie. Jak dodają Rosjanie, artykuł doprowadził już do pogróżek wobec dyplomatów rosyjskich.

Tymczasem "New York Times" powołuje się na źródła w amerykańskich służbach specjalnych i utrzymuje, że informacje są prawdziwe, potwierdza je również "Washington Post". "Przestańcie produkować fake newsy" - odpowiada ambasada Rosji w USA. Doniesienia o tym, jakoby Moskwa miała płacić za zabójstwa Amerykanów, zdementowali również przedstawiciele organizacji talibów w Afganistanie.

Żołnierze szyją maseczki ochronne

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze