Chiny pomogą Nowojorczykom! Tysiąc respiratorów już leci

2020-04-05 16:37 zw

Sami uporali się z zarazą, teraz pomagają Nowojorczykom! Chiny przekazały tysiąc wentylatorów dla amerykańskiego stanu, który najbardziej ucierpiał w starciu z Covid-19. Tymczasem władze ostrzegają, że nadchodzący tydzień będzie najtrudniejszy dla mieszkańców Nowego Jorku.

Około 114 tysiące zachorowań, niemal 4 tysiące zmarłych. Stan Nowy Jork jest jednym z amerykańskich regionów, które najbardziej ucierpiały w starciu z pandemią koronawirusa. Nawet tutaj zaczyna brakować miejsc w szpitalach, maseczek czy respiratorów, które przecież ratują życie pacjentom w najcięższym stanie. A władze ostrzegają - ten tydzień będzie najtrudniejszy, a zachorowania prawdopodobnie osiągną swój szczyt.

Jak ujawnił gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo na konferencji prasowej, w ciągu zaledwie jednej doby w ten weekend zmarło 630 osób w całym stanie, a najbardziej dotknięty chorobą region to Long Island. Również w ciągu 24 godzin wykryto 10 tysięcy nowych zachorowań w stanie. Na szczęście tych dramatycznych dniach Amerykanie mogą liczyć na pomoc Chin. Miliarderzy z Państwa Środka wspólnymi siłami ufundowali tysiąc respratorów dla mieszkańców Nowego Jorku.

Super Raport 03.04 - Goście: Leszek Miller, prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze