27 milionów Amerykanów bez ubezpieczenia

2020-05-18 15:00 zw
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne: czy warto? Wady i zalety polisy zdrowotnej
Autor: thinkstockphotos.com Prywatne ubezpieczenie zdrowotne oznacza często krótszy czas oczekiwania na wizytę u specjalisty i dogodne godziny przyjęć.

Nawet 27 milionów Amerykanów mogło zostać pozbawionych ubezpieczenia zdrowotnego z powodu koronawirusa! To efekt rosnącego bezrobocia. Wiele osób korzystało z ubezpieczenia zapewnianego przez pracodawcę. Co najmniej 5,7 miliona spośród tych ludzi zostanie teraz bez żadnego ubezpieczenia zdrowotnego!

14,7 procenta Amerykanów jest obecnie bez pracy. To 33 miliony osób. Jeszcze w marcu ten odsetek wynosił 4,4 proc.! Dane za maj jeszcze nie zostały zebrane, ale wszystko wskazuje na to, że będą jeszcze bardziej przygnębiające, bo będąca przyczyną rosnącego bezrobocia pandemia koronawirusa wcale się nie kończy. Każdego dnia w USA umiera około tysiąca lub więcej osób i wykrywa się około 20 tysięcy nowych przypadków Covid-19. O otwieraniu kraju i znoszeniu obostrzeń na taką skalę jak w Europie mowy być na razie nie może, a gospodarka jest w coraz gorszym stanie.

Firmy plajtują, szefowie są zmuszeni zwalniać pracowników, zamknięte restauracje czy zakłady fryzjerskie zostawiły bez dochodów miliony ludzi. Jednym ze skutków tego stanu rzeczy jest pozbawienie niezatrudnionych ubezpieczenia zdrowotnego, które zapewniał pracodawca. Jak szacuje Kaiser Family Foundation, w tej sytuacji znalazło się póki co 27 milionów Amerykanów, z czego około 5,7 miliona zostało bez żadnego ubezpieczenia, a pozostali kwalifikują się do Medicaid, inni mogą skorzystać z Affordable Care Act, choć nie jest to automatyczne i wymaga złożenia wniosku i wpisania się na listę.

Super Raport 15 V (goście: Dworczyk, Dziambor)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze