Wielkanocne śniadanie w Parafialnej Szkole Polskiej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy Bazylice Św. Jacka w Chicago odbyło się 12 kwietnia. Tradycyjnie już spotkała się na nim cała społeczność szkolna - uczniowie, rodzice i nauczyciele, proboszcz Stanisław Jankowski i dyrektor placówki Ewa Koch oraz liczni goście. Nie zabrakło rozmaitych atrakcji, które umiliły czas uczestnikom.
Uczniowie klasy I liceum z wychowawczynią Elżbietą Rypińską przygotowali część artystyczną pod hasłem „Wielkanoc w poezji”, podczas której recytowali wiersze znanych polskich poetów. Rozpoczął ją jednak występ duetu uczniów – Julii i Kuby, którzy pięknie wykonali piosenkę Marka Grechuty „Wiosna, ach to ty”.
Po niej ze sceny wybrzmiały ,,Wielkanocny pacierz” i „Baranku wielkanocny” ks. Jana Twardowskiego, „Nim zamilkną dzwony” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, „Dzielenie się święconym jajkiem” Marii Konopnickiej, „Wielkanoc” Ewy Szelburg-Zarembiny, ale też utwory Cypriana Kamila Norwida, Jan Lechonia, Artura Oppmana, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Leopolda Staffa, Ernesta Brylla i Zbigniewa Herberta. - Na koniec złożyliśmy życzenia świąteczne, by ten wyjątkowy czas świąt wielkanocnych przyniósł wzajemną życzliwość, pojednanie i optymizm – relacjonuje Elżbieta Rypińska.
Występy nie były jedyną atrakcją. Uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami przygotowali kiermasz świąteczny, na którym można było kupić dekoracje świąteczne wykonane przez uczniów. Rodzice zadbali też o poczęstunek. - Było bardzo miło i świątecznie – przyznaje nam pani Elżbieta.