Wydał ponad $0,5 mln na meble i kwiaty

i

Autor: Twitter Wydał ponad $0,5 mln na meble i kwiaty

Szef komitetu Demokratów wydał ponad $0,5 mln na meble i kwiaty

2021-10-05 0:45

Ich celem jest walka o utrzymanie i zdobycie kolejnych miejsc dla Demokratów w Kongresie. Zadanie ułatwiają im miliony, które zdobywają na ten cel od partyjnych darczyńców. Jak się jednak okazuje koszty ich politycznych starań są ogromne. Z federalnych sprawozdań wynika, że członkowie Democratic Congressional Campaign Committee wydał setki tysięcy dolarów na meble, prywatne loty czy… kwiaty.

Komitet Kampanii Kongresowej Demokratów to oficjalny organ Partii Demokratycznej, którego misją jest zdobywanie miejsc w Kongresie USA dla kolejnych kandydatów partii. Wiadomo, że to kosztuje. Jednak dane Federalnej Komisji Wyborczej pokazują, że niemałe kwoty z funduszu Komitetu wydawane są lekką ręką na zakupy, które trudno połączyć z polityczną walką. Przeanalizował je „New York Post”.

Według sprawozdań tylko w lipcu DCCC wydał blisko 20 tys. dolarów na podróże lotnicze samolotami, a ponad trzy czwarte tej kwoty pochłonęły loty prywatnymi odrzutowcami EJCR LLC Dba Advanced Aviation Team. W kolejnym miesiącu Komitet zapłacił ponad 592 tys. dolarów za… meble biurowe do swojej siedziby. Zaskakujące są też rachunki za kwiaty – od grudnia takie wydatki pochłonęły ponad 70 tys. dolarów.

Zakupowy szał, do którego dochodzi pod okiem szefa Komitetu, członka Izby Reprezentantów Seana Maloneya (55 l.) z NY, zastanawia nawet niektórych członków DCCC. Cieszy jednak Republikanów. – Maloney wie w głębi duszy, że Demokraci z Izby zmierzają do historycznej przegranej w listopadzie przyszłego roku. Może dlatego wydaje setki tysięcy dolarów z darowizn na kwiaty, meble biurowe i europejskie wakacje – powiedziała w rozmowie z „NY Post” Elise Stefanik (37 l.), przewodnicząca Konferencji Republikanów w Izbie Reprezentantów.