Udawali mafię, zgubił ich Facebook

2021-10-11 19:19

Niewielką wyobraźnią wykazali się członkowie grupy przestępczej z Kolorado, którzy sami siebie nazwali „Sopranos” - od mafijnej rodzinki z serialu telewizyjnego. Co prawda sami też usiłowali być „mafiozami”, ale swoje pospolite przestępstwa transmitowali na żywo na Facebooku, a łupy też sprzedawali w serwisach społecznościowych.

Wielka ława przysięgłych w Denver oskarżyła 11 osób o serię kradzieży, których grupa dokonała by zdobyć pieniądze na narkotyki.

- „Rodzina” składająca się z mężczyzn i kobiet w wieku od 21 do 42 lat ukradła samochody, broń, narzędzia i inne przedmioty o wartości $950 tys. - poinformowały władze w komunikacie.

Ich łupem padały przede wszystkim Kie i Hyundaie, które kradli zespołowo. Znalezione w samochodach karty kredytowe wykorzystywali by kupować bony podarunkowe i towary - wszystko co łatwo było zamienić na gotówkę.

Bandytów zgubił Facebook. To tu wystawiali oferty sprzedaży swoich łupów.

- Zdarzało się, że oskarżeni transmitowali na żywo swoje przestępstwa na Facebooku - stwierdziła prokurator okręgowa w Denver, CO, Beth McCann (72 l.). - W tym czasie inni członkowie gangu zagrzewali ich pod takimi transmisjami do działania.

Zatrzymani usłyszeli w sumie 91 zarzutów związanych z przestępczością zorganizowaną.