To jeszcze nie koniec epidemii, Tri-State wyśle przyjezdnych na kwarantannę

2020-06-26 13:42 para

Liczba nowych przypadków koronawirusa zgłoszonych w USA w środę osiągnęła rekordowy poziom, którego nie obserwowano od kwietnia. Gubernatorzy Tri-State zarządzili kwarantanny dla przyjezdnych. Ominie ją tylko Donald Trump (74 l.).

Departamenty zdrowia w całym kraju odnotowały ponad 36 000 nowych infekcji - bijąc poprzedni rekord jednodniowy, wynoszący 34 203, ustalony 25 kwietnia.
Stany zgłaszające największe wzrosty to Floryda, Teksas i Kalifornia, z ponad 5000 nowych przypadków.
Trzy stany, Kalifornia, Floryda i Oklahoma, pobiły nowe rekordy liczby infekcji zarejestrowanych w ciągu 24 godzin.
Obecnie w USA jest ponad 2,3 mln przypadków COVID-19 i co najmniej 121 000 zgonów. Globalnie liczba infekcji przekroczyła 9 milionów.
Nic więc dziwnego, że gubernatorzy Andrew Cuomo (63 l.), Phil Murphy (62 l.) i Ned Lamont (66 l.) wydali wspólne oświadczenie o wprowadzeniu 14-dniowej kwarantanny. Będzie obowiązywała wszystkich przybywających do Tri-State ze stanów o wysokim wskaźniku zakażeń COVID-19, takiego jak Teksas lub Floryda.
- Bardzo ciężko pracowaliśmy, aby zmniejszyć liczbę zakażeń wirusem - powiedział Cuomo. - Nie chcemy, aby to się podniosło. Do tego regionu przyjeżdża wiele osób i mogą dosłownie przywlec infekcję.
Gubernator Cuomo zapowiedział również, że kwarantanna nie będzie obowiązywać wyłącznie na papierze, a władze będą kontrolowały wyrywkowo, czy przyjezdni przestrzegają zaleceń.
Zaleceń nie będzie przestrzegał prezydent Donald Trump, który w swojej rezydencji w New Jersey pojawi się w weekend.
- Prezydent Stanów Zjednoczonych nie jest cywilem - twierdzi rzecznik Białego Domu Judd Deere (32 l.). - Każdy, kto jest blisko niego, w tym personel, goście i prasa, są testowani na obecność Covid-19 i mają wynik negatywny - napisał w oświadczeniu.
W Nowym Jorku liczba Covid-19 nadal spada. 23 czerwca łączna liczba hospitalizacji spadła do 1071, najniższej liczby od 19 marca. Tego dnia przeprowadzono łącznie 51 144 testów Covid-19, przy 581 pozytywnych wynikach testu (1,1 proc. infekcji).
Pięć regionów północno-wschodniego Nowego Jorku zostało dopuszczonych do fazy 4 ponownego otwarcia w piątek, 26 czerwca: Finger Lakes, Central New York, North Country, Mohawk Valley i Southern Tier. Faza 4 obejmuje sztukę i rozrywkę na świeżym powietrzu o niskim ryzyku (w tym ogrody zoologiczne i ogrody botaniczne) przy 1/3 normalnej liczby ludzi, sztukę i rozrywkę we wnętrzach o niskim ryzyku (muzea, akwaria) o z publicznością na poziomie 25 proc., a także produkcję filmów, wyższą edukację i profesjonalny sport bez kibiców.
W 3 fazę otwarcia weszła wczoraj Long Island, co oznacza otwarcie wnętrz barów i restauracji, czy salonów piękności. Wszędzie musi być nadal przestrzegany dystans społeczny i noszenie masek ochronnych.

Najnowsze