Rozsiewasz wirusa, odpowiesz za terroryzm

2020-03-26 16:30 zw
Koronawirus [zdjęcie poglądowe]
Autor: Pixabay Koronawirus [zdjęcie poglądowe]

Wiesz, że zostałeś zarażony koronawirusem, ale rozmyślnie chodzisz po ulicy i zarażasz ludzi? Możesz odpowiadac za terroryzm, tak jakbyś podkładał bomby albo urządzał strzelaniny! Tak wynika z nowej notatki Departament Sprawiedliwości na temat walki ze skutkami pandemii.

"Koronawirus wydaje się spełniać kryteria definicji "czynnika biologicznego", co oznacza, że tego typu działania mogą zostać karane jako terrorystyczne" - głosi nowa notatka Departamentu Sprawiedliwości. O jakie działania chodzi? Urzędnicy doszli do wniosku, że rozmyślne rozprszestrzenianie koronawirusa i grożenie nim można uznać za działalność terrorystyczną z wykorzystaniem broni biologicznej. Bo przecież chińska zaraza może zabijać tak samo jak bomba czy broń palna.

"Groźby lub próby używania Covid-19 jako broni przeciwno Amerykanom nie będą tolerowane" - głosi dalsza część notatki, podpisana przez zastępcę prokuratora generalnego Jeffreya Rosena i wysłana do przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości oraz prawników w całych Stanach Zjednoczonych. Nowe przepisy znalazły już zastosowanie w przypadku mężczyzny z New Jersey, który rozmyślnie kaszlał w kierunku pracownika supermarketu, grożąc, że zarazi go koronawirusem. Nie wiadomo jednak, czy naprawdę jest on zakażony, być może więc samo grożenie zarażeniem Covid-19 będzie mogło zostać uznane za terroryzm.

Produkcja przyłbic ochronnych dla szpitali

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze