Trump chce OTWORZYĆ Amerykę! Złości się na lekarzy

2020-03-25 11:23 zw
Trump wypłaci Amerykanom po 1000 dolarów
Autor: AP Trump wypłaci Amerykanom po 1000 dolarów

Donald Trump (74 l.) ma swój własny świat! Choć doświadczenie Chin i Włoch pokazuje jasno, że tylko ścisła kwarantanna jest w stanie spowolnić postęp pandemii, on narzeka na nawołujących do społecznej izolacji lekarzy i zamierza otworzyć Amerykę dla biznesu w ciągu najbliższych dni. Czy to dobra decyzja?

"Lekarze, oni najchętniej zamknęliby cały świat!" - tak poirytowany Donald Trump powiedział w swoim poniedziałkowym wystąpieniu. Chociaż wcześniej zaczął traktować zagrożenie chińską zarazą poważnie, a władze chociażby Kalifornii wprowadziły ścisły "lockdown" dla firm i obywateli, teraz prezydent Stanów Zjednoczonych podaje w wątpliwość cel kwarantanny społecznej, która miałaby trwać dłużej niż dwa tygodnie.

Jak dodał Donald Trump, w ciągu najbliższych dni rozważny ponownie "otwarcie Ameryki dla biznesu". Czternaście dni to dla prezydenta w sam raz! Co nie oznacza, że chce znieść wszelkie związane z pandemią ograniczenia. Chce izolować tylko tę część społeczeństwa, która należy do grup ryzyka, a więc przewlekle chorych i seniorów, a zamknięcie firm dotyczyłoby jedynie miejsc szczególnie narażonych na gromadzenie się dużej ilości ludzi, jak to określił Trump "hot spotów". A tymczasem w Stanach Zjednoczonych wykryto już ponad 46 tysięcy przykładów zakażenia koronawirusem, a 582 osoby zmarły.

Akcja szycia maseczek

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze