Półtora roku więzienia za wymyślone porawnie

i

Autor: AP

Półtora roku więzienia za wymyślone porwanie

2022-09-21 18:11

Została porwana i torturowana przez trzy tygodnie, a jej katami były dwie Latynoski. Tak brzmiała historia powtarzana przez lata przez Sherri Papini (40 l.), która jesienią 2016 r. zapadła się pod ziemię. Szukała jej cała Kalifornia i sąsiednie stany. W końcu wyszło na jaw, że kobieta przez cały czas kłamała. Za oszustwo spędzi 18 miesięcy za kratami.

Papini zniknęła 2 listopada 2016 r. Gdy jej mąż zorientował się, że nie wróciła do domu po joggingu, zgłosił jej zaginięcie na policję. Po 22 dniach poszukiwań kierowca ciężarówki zauważył kobietę na drodze ponad 200 km od jej domu. Funkcjonariuszom powiedziała, że była przywiązana do szafy i musiała korzystać z kuwety dla kotów jako toalety. Po czasie prokuratorzy ustalili, że przez cały czas znajdowała się w mieszkaniu swojego byłego chłopaka w Costa Mesa.

40-latka w poniedziałek została skazana na 18 miesięcy więzienia, a w ramach ugody zapłaci ponad 300 tys. dol. kary. Kobieta wcześniej przyznała się do winy, przez co otrzymała znacznie niższą karę – groziło jej nawet 25 lat za kratami. – Jestem winna. Skłamałam i się zhańbiłam – powiedziała Papini na sali sądowej. – Bardzo mi przykro z powodu cierpienia, jakie zadałam wielu osobom – dodała.

Nasi Partnerzy polecają