Polski minister spotkał się z weteranami

i

Autor: twitter

Polski minister spotkał się z weteranami

2023-02-04 20:36

Arkadiusz Mularczyk, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP, odwiedził Stany Zjednoczone. Podczas wizyty spotkał się z członkami Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce oraz konsulem generalnym RP w Nowym Jorku Adrianem Kubickim.

„Wizyta w siedzibie SWAP była okazją do rozmowy o działaniach Polski ws. Raportu o Stratach Wojennych, ale także zapoznania z najstarszą samopomocową organizacją polskich weteranów na świecie” – przekazał Konsulat RP w NY.

Minister Mularczyk poruszał ten temat również podczas pozostałych spotkań w ramach swojej wizyty w USA, m.in. z podsekretarz generalną ONZ ds. globalnej komunikacji Melissą Fleming oraz Rosemary DiCarlo, podsekretarz generalną ONZ ds. politycznych. Polski polityk odwiedził z tą samą misją Waszyngton, gdzie szukał poparcia dla polskiej idei u kongresmenów Marcy Kaptur, Joego Courtneya, Mike’a Quigleya i Raja Krishnamoorthiego. Odbył też spotkanie w Departamencie Stanu USA. – Jest duże zainteresowanie tematem – mówił po spotkaniach dziennikarzom.