Polka ambasadorem USA w Kanadzie

2020-02-16 12:39 zw
flaga USA
Autor: brak danych

Urodzona w Warszawie lekarka i polityk obejmie ważne stanowisko w amerykańskiej dyplomacji! Aldona Wos (65 l.) zostanie ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Kanadzie. Nominację dla Polki musi jeszcze tylko zatwierdzić Senat, ale będzie to już tylko formalność.

Polsko-amerykańska lekarka i polityk zostanie nowym ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Kanadzie. Prezydent Donald Trump (74 l.) ogłosił nominację Aldony Wos na szefa placówki dyplomatycznej w Ottawie, teraz musi jeszcze zatwierdzić tę kandydaturę senat. Powinna być to jednak formalność. Kim jest Aldona Wos? Urodziła się w 1955 roku w Warszawie. Jako 6-latka wyjechała wraz z rodziną do USA i zamieszkała na Long Island, jednak wykształcenie zdobyła na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Kształciła się również w Nowym Jorku. Wraz z mężem, biznesmenem Louisem DeJoyem (60 l.) angażowała się w finansowanie kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa. Wspólnie przekazała na polityczne cele związane z Partią Republikańską ponad milion dolarów, a za czasów George’a W. Busha pełniła funkcję ambasadora USA w Estonii. Aldona Wos zastąpi w Ottawie Kelly Craft, która została ambasadorem USA przy ONZ.

Najnowsze