Nowy konsul w Nowym Jorku

2020-02-12 13:52 zw, KS
Adrian Kubicki
Autor: Molecki/East News Adrian Kubicki

Polska będzie miała nowego konsula generalnego w Nowym Jorku. Pozytywnie zaopiniowany na to stanowisko został Adrian Kubicki (33 l.), dyrektor Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku, socjolog i dziennikarz. „Super Express” gratuluje!

To będzie najmłodszy konsul generalny w dziejach polskiej placówki w Nowym Jorku! Adrian Kubicki, dyrektor Instytutu Kultury Polskiej, został pozytywnie zaopiniowany na nowe stanowisko podczas przesłuchań w Sejmie. Oficjalne objęcie stanowiska szefa placówki dyplomatycznej w największym amerykańskim mieście to już tylko formalność. - Jestem wdzięczny komisji sejmowej za pozytywną opinię dotyczącą mojej kandydatury na stanowisko konsula generalnego RP – powiedział Adrian Kubicki w rozmowie z „Super Expressem”.

- Dużo uwagi poświęciłem m.in. działaniom w obrębie aktywowania Polonii amerykańskiej czy promocji Polski – dodaje. Najmłodszy nowojorski konsul generalny chce postawić na młodych: - Przede wszystkim chciałbym dotrzeć do młodej Polonii, która ma niewielką wiedzę na temat swojego kraju, a mogłaby być dobrym ambasadorem polskich spraw – mówi nam Adrian Kubicki. - Nowy Jork potrzebuje człowieka, który będzie działał odpowiednio dynamicznie, ze zrozumieniem mechanizmów, które rządzą i tym miejscem, i współczesnym światem. Potrzeba jest energii. Wiek nie ma znaczenia, jeśli idzie w parze z kompetencjami – dodaje.

Adrian Kubicki ukończył socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował jako dziennikarz, pełnił też funkcję rzecznika Polskich Linii Lotniczych LOT. Od września ubiegłego roku jest dyrektorem Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku. Na stanowisku konsula generalnego zastąpi Macieja Golubiewskiego (44 l.), który w październiku został szefem gabinetu Janusza Wojciechowskiego, unijnego komisarza do spraw rolnictwa.

Najnowsze