Oto sprawca masakry w supermarkecie na Long Island. Opiekun wózków zabił kierownika

2021-04-22 23:18 para

To Gabriel DeWitt Wilson (31 l.) jest sprawcą masakry w supermarkeciena long Island. Był już wcześniej zamieszany w strzelaninę.

Policja zatrzymała Gabriela DeWitta Wilsona, który we wtorek około 11 strzelał do współpracownikow w supermarkecie Stop & Shop w West Hempstead.

- Strzelanina miała miejsce w biurach na piętrze hali handlowej, w której przebywało wtedy kilkuset klientów - powiedział komisarz policji hrabstwa Nassau Patrick Ryder.

Wilson pracował w markecie, gdzie zajmował się wózkami sklepowymi. W środę wszedł do biura natychmiast po przybyciu do pracy i kilkakrotnie wystrzelił raniąc mężczyznę i kobietę w jednym z pokoi, po czym na korytarzu zabił 49-letniego kierownika sklepu.

Wilson uciekł z miejsca zbrodni biegnąc w kierunku Hempstead Turnpike. Został aresztowany w pobliskim Hempstead, które znajduje się na wschód od supermarketu.

Okazało się, ze mężczyzna 7 lat temu brał udział w strzelaninie w Baltimore. Nie postawiono mu jednak wtedy zarzutów,

- Ta strzelanina była jednym z najpoważniejszych incydentów, jakie mieliśmy od bardzo długiego czasu - powiedziała sefowa hrabstwa Nassau, Laura Curran (54 l.).

Najnowsze