Oddał mu płaszcz i oberwał

2022-01-14 17:48

Dobro nie zawsze popłaca. Przekonał się o tym 59-letni mężczyzna, który chciał pomóc bezdomnemu na ulicy. Został pobity i okradziony.

59-latek zauważył w środę około 8.40 am leżącego na chodniku przed budynkiem przy 476 5th Ave młodego mężczyznę. Ranek był chłodny, więc mężczyzna ściągnął własny płaszcz i postanowił przykryć nim leżącego. Obdarowany Xavier Israel (25 l.) zerwał się, popchnął swego dobroczyńcę na chodnik i wyrwał mu portfel z $1500 z kieszeni spodni. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu.

Na nagraniu widać jak okradziony usiłuje odzyskać swoją własność. Israel jednak zasypuje go gradem ciosów i ucieka. - Agresywnego złodzieja złapano niedługo później przy West 41st St. i 5th Ave - poinformowała policja.

Okazało się, że to nie pierwszy jego agresywny wyczyn. W sobotę przed budynkiem przy East 81st Street w Upper East Side uderzył 49-letnią kobietę, która chciała mu pomóc. Miał też zaatakować dwójkę 18-latków w Central Parku. Za każdym razem był aresztowany, przedstawiano mu zarzuty, a następnie wypuszczano. Tym razem został oskarżony o napaść, rabunek i kradzież wielkiej wartości. Już nie uniknie kary.