Nowojorczyk zastrzelony w Austin

2021-06-15 23:23

Nie żyje Douglas John Kantor (+25 l.), jedna z 14 ofiar strzelaniny w centrum Austin, TX. Pochodzący z Nowego Jorku i mieszkający w Michigan mężczyzna był w tym mieście na krótkim wypadzie. Policja zatrzymała jednego z podejrzanych.

Douglas John Kantor jest jak dotąd jedyną śmiertelną ofiarą sobotniej strzelaniny w centrum Austin. Doszło do niej tuż przed 1.30 am na 6th Street, w popularnej wśród mieszkańców miasta okolicy pełnej barów i restauracji. Kantor zmarł w wyniku odniesionych ran w niedzielę po południu, po 36 godzinach walki o życie w miejscowym szpitalu.

- Doug J Kantor pochodził z Airmont, w hrabstwie Rockland, NY - napisał w oświadczeniu jego brat Nick. - Studiował w Michigan. Motywował wszystkich, z którymi miał kontakt, był graczem zespołowym i szybko awansował w dziale IT Forda, pracując jako menedżer produktu. Był kochany przez wszystkich, którzy go znali i miał zaraźliwy uśmiech, który rozjaśniał każde pomieszczenie.

Kuzyn Kantorów był świadkiem postrzelenia Douglasa. Dziennikarzom opowiadał, że ten stał przed barem, żeby wejść do środka i wtedy został trafiony w brzuch. Według ustaleń policji strzelanina mogła być wywołana sprzeczką między jej sprawcami. Znakomita większość ofiar to postronni przechodnie, którzy przypadkiem znaleźli się w zasięgu ognia. Do poniedziałku policja aresztowała jednego z podejrzanych. Drugi jest nadal poszukiwany, a w sprawie trwa dochodzenie.

Najnowsze