Nowe ostrzeżenie dla miliona nowojorczyków. Nadchodzą huragany grozy!

2021-06-03 15:07

Władze NYC zaktualizowały zasady ewakuacji mieszkańców na wypadek huraganów. Wydane tuż przed huraganowym sezonem zalecenia dotyczą miliona nowojorczyków.

Nowy Jork solidnie przygotowuje się na tegoroczny sezon huraganów. New York City's Emergency Management zaktualizowało dotychczasowy podział stref ewakuacji, w których mieszka milion nowojorczyków.

- Zmiany w strefach ewakuacji pomogą miastu Nowy Jork lepiej przygotować się na ten sezon huraganów – powiedział w oświadczeniu John Scrivani, miejski komisarz ds. zarządzania kryzysowego.

Miasto wznowiło tez kampanię informacyjną, zachęcającą nowojorczyków do przygotowania się na nadchodzące kataklizmy.

- Znajomość strefy ewakuacji, przygotowanie się na powódź i zadbanie o sąsiadów i osoby starsze to proste rzeczy, ale bardzo przydatne - mówi burmistrz Bill de Blasio (60 l.).

Wszystrkie informacje, również w języku polskim, można znależć na stronie https://www1.nyc.gov/site/em/ready/guides-resources.page

Do sezonu huraganów przygotowuje się też Long Island, a wadze hrabstw apelują też do mieszkańców o przygotowanie się do możliwych katastrof.

- Porozmawiajcie z rodziną, zaplanujcie jak się gdzieś dostać, co robić z niezbędnymi dokumentami, nie zapomnijcie też o planowaniu ewakuacji dla swoich zwierząt - apeluje do mieszkańców hrabstwa Nassau jego szefowa Laura Curran (54 l.).

Huraganowy sezon trwa na wschodnim wybrzeżu od początku czerwca do końca lipca, a synoptycy zapowiadają, że w tym roku może być wyjątkowo uciążliwy.