CHICAGO: Motocykle zaryczały dla Polski

2018-09-08 10:07
parada motocyklowa Chicago
Autor: archiwum

Setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę została wspaniale nagłośniona przez warkot motocykli i dumnie powiewające biało-czerwone flagi. W niedzielę przez Chicago przejechała Polsko-Amerykańska Motocyklowa Parada Niepodległości „Sto lat! Poland”, a w niej setki motocyklistów.

Na paradę przyjechali motocykliści z Rockford, Elgin, Peoria, Milwaukee i innych miejscowości oddalonych od Chicago. Towarzyszyli im prezes ZNP Frank Spula oraz Konsul Generalny RP Piotr Janicki. Parada wyruszyła punktualnie w południe z ładnie udekorowanej flagami polskimi i amerykańskimi siedziby Związku Narodowego Polskiego i ulicą Milwaukee dotarła do kościoła pw. Świętej Trójcy. Tam odbyły się patriotyczne uroczystości połączone ze specjalnym błogosławieństwem, wystawą i poczęstunkiem.

– Jestem bardzo szczęśliwa, że pogoda nam dopisała i wszystko tak świetnie wypadło. Dziękuję komitetowi organizacyjnemu i wszystkim, którzy nasz projekt poparli. Policji chicagowskiej i stanowej, PAPA, Medinah Club oraz polskim klubom motocyklowym za zabezpieczenie trasy. Dzięki wam motocykliści przejechali bezpiecznie przez zatłoczone odcinki miasta – powiedziała nam Iwona Węgrzyn-Bocheńska, pomysłodawczyni parady.

Dodała, że w czasie imprezy udało się nie tylko pokazać mieszkańcom Chicago naszą polską dumę narodową i szacunek dla historii, ale też zebrać fundusze na wsparcie młodzieży z Kresów pragnącej studiować w Polsce.