Miliarder da $20 tys. za zabójcę z Burger Kinga

2022-01-13 14:04
Zabójca z Burger Kinga
Autor: Policja Zabójca z Burger Kinga

John Catsimatidis (73 l.), nowojorski miliarder, zaoferował nagrodę w wysokości $20 tys. za wskazanie mordercy Kristal Bayron Nieves (+19 l.). Dziewczyna zginęła podczas strzelaniny w restauracji Burger King w Harlemie.

„John Catsimatidis oferuje nagrodę w wysokości 10 000 dolarów za aresztowanie i skazanie zabójcy 19-letniej kasjerki Burger King Kristal Bayron Nieves” - napisano na ulotkach kolportowanych w całym Nowym Jorku. Podobne deklaracje pojawiły się też w drukowanych wydaniach nowojorskich gazet.

Kristal Bayron Nieves została zastrzelona przez bandytę, który napadł na restaurację Burger King na rogu Lexington Avenue i 116th Street, gdzie dziewczyna pracowała od trzech tygodni. Morderca zabił ją z zimną krwią po tym, jak dała mu całą gotówkę z kasy.

- Czuję się zrozpaczony - powiedział John Catsimatidis w rozmowie z mediami. Miliarder od dawna współpracuje z policją za pośrednictwem Fundacji Policyjnej. Potencjalnych informatorów wezwał do kontaktu pod numerem 1-800 577-TIPS/8477, czyli z NYPD Crime Stoppers.