Marianna Mosz nową królową Polonii z Chicago

2023-03-17 5:30

Wybory Królowej Parady 3 Maja w 2023 r. za nami. Na sobotniej gali w w Allegra Banquets w Shiller Park, IL, Królową Parady oraz Miss Publiczności została wybrana Marianna Mosz (17 l.). Odebrała stypendium w wysokości $3000 i przez rok reprezentować będzie Polonię na licznych uroczystościach i celebracjach.

O koronę Królowej Parady walczyło 12 pięknych Polek, kibicowali im bliscy oraz przyjaciele i znajomi. Jury, w którym zasiadali w tym roku: dr. Łucja Mirowska-Kopeć, Pawel Kawa, Joanna Piatek, Marcin Krempa, Kinga Modjeska, Andrew Adamczyk oraz Mariusz Bialas musiało podjąć trudną decyzję i wybrać te najpiękniejsze. Kandydatki musiały oprócz wyjątkowej urody wykazać się także wiedzą o polskiej literaturze, kulturze, historii i tradycjach. Ponadto zatańczyły z gracją Poloneza oraz zaprezentowały jury i publiczności swój talent.

Tytuł Pierwszej Damy Dworu oraz stypendium w wysokości $ 2500 zdobyła Carolina Woźniczka (20 l.), Victoria Czarnik (19 l.) została Drugą Dama Dworu i otrzymała stypendium w wysokości $ 2000, a Claudii Walkosz (17 l.) przypadł tytuł Miss Photo oraz stypendium na sumę $ 1500. Najważniejszy tytuł odebrała Marianna Mosz. Nowowybrana królowa Polonii urodziła się w USA, a jej rodzice pochodzą z Bielska-Białej.Jest wzorową uczennicą programu International Baccalureate (IB) trzeciej klasy liceum William Howard Taft w Chicago oraz Polskiej Szkoły im. Św. Maksymiliana Marii Kolbe. Jest też członkinią polskiego klubu, tańczy w Zespole Pieśni i Tańca Polonia i śpiewa w chórze Collegium Cantorum Polonia.

- Od najmłodszych lat marzyłam, żeby zostać lekarzem dentystą, planuję rozpocząć studia na Uniwersytecie Loyola lub University of Illinois Chicago. W przyszłości chciałabym otworzyć polsko-amerykański gabinet dentystyczny i także uczyć dzieci w polskiej szkole języka naszych przodków, naszej bogatej historii oraz przepięknych tradycji – zdradziła Marianna.

W czasie wyborów Królowej Parady 3 Maja odbyła się także uroczystość oficjalnego szarfowania tegorocznego Marszałka Parady 3 Maja Andrew Adamczyka i Wicemarszałka Parady Jamesa Robaczewskiego.

Nasi Partnerzy polecają