Kadeci wrócili na studia z koronawirusem

2020-06-01 14:46 mw
covid19
Autor: pixabay

Miał być wielki powrót do szkoły, a okazuje się, że 16 kadetów ze szkoły wojskowej West Point wróciło z wiosennych wakacji z koronawirusem. Pod stałą obserwacją jest ponad 800 studentów.

Na 13 czerwca zaplanowano uroczystości ukończenia szkoły West Point, ale wiele wskazuje na to, że nie wszyscy będą mogli pojawić się na uroczystościach. Wszystko przez Covid-19. Po wiosennej przerwie od szkoły u 16 kadetów wykryto koronawirusa SARS-CoV-2. Jak stwierdził generał broni Darryl Williams, zainfekowani kadeci zostali przebadani na obecność wirusa, ale nie wykazują żadnych objawów choroby Covid-19. Musza być jednak pod stałą obserwacją. Przetestowano również 850 uczniów. 

Ponadto od marca odnotowano, że 71 z ponad 5000 wykładowców i pracowników w West Point uzyskało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Wszyscy oprócz czterech osób wyzdrowieli. 

Pandemia Covid-19 spowodowała problemy w ukończeniu studiów w elitarnych szkołach wojskowych w całym kraju. W Akademii Marynarki Wojennej odbyła się wirtualna ceremonia, a Akademia Sił Powietrznych odgrodziła klasę seniorów na kampusie, a inni kadeci uczestniczyli w uroczystościach zachowując bezpieczną odległość.

Zamieszki w USA po zabójstwie George'a Floyda: zniszczony pomnik Kościuszki, spalone auto

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze