Jedni czekają na pomoc, inni ją marnują lub kradną. Covidowe pieniądze uciekają

2020-07-29 19:51 para

Przywódca większości w Senacie Mitch McConnell (78 l.) przedstawił w poniedziałek republikański akt HEALS mający na celu pomoc w pandemii koronawirusa - w tym kolejną rundę czeków stymulacyjnych w wysokości 1200 USD.

McConnell powiedział, że ustawa, która ma kosztować około 1 biliona dolarów, zapewnia ochronę przedsiębiorstwom i fundusze dla szkół. Czeki mają zastąpić ubezpieczenia od bezrobocia, które wygasły w zeszłym tygodniu.
- Czeki stymulacyjne będą tym razem obejmowały dodatkową gotówkę dla wszystkich z dorosłymi osobami na utrzymaniu - powiedział McConnell. 
Według projektu każda osoba pozostająca na utrzymaniu - osoba dorosła lub dziecko - kwalifikuje się do wypłaty $500. Dorośli zarabiający do $75 000 otrzymają pełne 1200 dolarów, ale zarabiający więcej otrzymają mniejsze kwoty. Osoby z zarobkami ponad $99 000, odejdą z pustymi rękami. Osoby bez dochodów i osoby otrzymujące ubezpieczenie społeczne są uprawnione do pełnej kwoty.
Tymczasem pomoc dla poszkodowanych przez pandemię nie zawsze dociera tam gdzie powinna. W poniedziałek pod autostradą Queens Midtown, koło domów o numerach 57-45 przy 74 St., w Middle Village odkryto stosy pudeł z żywnością, jaka w ramach miejskiej pomocy miała dotrzeć do potrzebujących. Z napisów na pudłach wynikało, ze powinny trafić do odbiorców do 31 czerwca.
Miejski wydział sanitarny, który przewozi żywność, powiedział w oświadczeniu: „Jest to niedopuszczalne i żaden kierowca nie otrzyma wynagrodzenia za niewykonane dostawy”.
- Rozdaliśmy ponad 100 milionów darmowych posiłków, ale każdy, kto oczekuje zbyt długo na dostawę, powinien natychmiast nas o tym powiadomić pod adresem nyc.gov/getfood lub dzwoniąc pod numer 311, abyśmy mogli dostarczyć mu potrzebne jedzenie - poinformowali urzędnicy.
Akcje pomocy żywnościowej prowadzone są od początku epidemii w całych Stanach. Ostatnio powrócono do nich na Florydzie. Ale to nie żywności oczekiwał od władz David T. Hines (29 l.) z Florydy, który wyłudził prawie 4 miliony dolarów z programu pożyczki koronawirusowej rządu USA.

Pochodzący z Miami Hines początkowo próbował uzyskać 13,5 miliona dolarów z Programu Ochrony Płatności za pośrednictwem aplikacji w imieniu różnych firm, mówiąc, że potrzebuje pieniędzy na potrzeby płacowe pracowników. Bank ostatecznie zatwierdził trzy pożyczki na łączną kwotę 3,9 mln USD.
W ciągu kilku dni od włożenia gotówki do kieszeni Hines kupił Lamborghini Huracán 2020 o wartości ponad 318000 USD.
Wydał także tysiące dolarów na strony randkowe, biżuterię i ubrania oraz wynajem apartamentów w eleganckich hotelach w Miami Beach.