Chciał zabić policjantów, bo kazała mu religia

i

Autor: Twitter Chciał zabić policjantów, bo kazała mu religia

Chciał zabić policjantów, bo kazała mu religia

2022-09-23 19:22

- Zabiłem dwóch policjantów, moja religia mnie do tego zmusiła – powiedział Dzenan Camovic (23 l.) po tym, jak zaatakował funkcjonariuszy NYPD podczas protestów w 2020 r. Dźgnął jednego w szyję, a kolejnych dwóch postrzelił. Na szczęście, wbrew temu jak mu się wydawało, wszyscy przeżyli. Teraz usłyszał wyrok 30 lat pozbawienia wolności.

Camovic, muzułmanin bośniackiego pochodzenia mieszkający na Brooklynie, 3 czerwca 2020 r. podszedł do policjantów Yayona Frantza Jean Pierre’a i Randy’ego Ramnarinea na Flatbush Avenue. Gdy zaczął krzyczeć „Allahu Akbar!”, dźgnął pierwszego z funkcjonariuszy w szyję. Potem rzucił się na drugiego policjanta, a kilka sekund później chwycił za broń Pierre’a i zaczął strzelać w kierunku Ramnarinea. Po chwili napastnik został postrzelony przez innych funkcjonariuszy, którzy zabrali go do aresztu. W wyniku tragedii jeszcze jeden policjant został ranny, jednak wszyscy poszkodowani przeżyli.

W marcu Camovic przyznał się do winy, a w środę został skazany na 30 lat więzienia. Prokuratorzy poinformowali, że 23-latek przebywa w USA nielegalnie i po odbyciu kary zostanie deportowany.

Nasi Partnerzy polecają