Obwiniają Bidena za stan gospodarki

i

Autor: AP

Amerykanie obwiniają Bidena o stan gospodarki

2023-05-23 21:22

Wybory zbliżają się wielkimi krokami, a kampania prezydencka trwa w najlepsze. Joe Biden (81 l.), który ogłosił już, że będzie ubiegać się o reelekcję, musi jednak wyjść naprzeciw oczekiwaniom Amerykanów, którzy obawiają go o wysoką inflację i dramatyczną sytuację na rynku mieszkaniowym.

W poniedziałek prezydent i spiker Izby Reprezentantów Kevin McCarthy (58 l.) mieli ponownie przedyskutować kwestię limitu zadłużenia USA, które wcześniej zakończyły się fiaskiem. Tymczasem coraz więcej Amerykanów martwi się o politykę ekonomiczną państwa. Z najnowszego sondażu Associated Press-NORC Center wynika, że jedynie 33 proc. dorosłych mieszkańców USA popiera podejście Bidena do gospodarki. 24 proc. twierdzi, że krajowa sytuacja ekonomiczna jest w dobrym stanie – takiego zdania jest 41 proc. demokratów i zaledwie 7 proc. republikanów.

Większość Amerykanów nie aprobuje również działań prezydenta w innych kwestiach, które mogą okazać się kluczowe podczas przyszłorocznego głosowania. 31 proc. wyborców i tylko około połowa demokratów popiera politykę Bidena dotyczącą imigracji i prawa do broni. W sumie czterech na 10 Amerykanów jest zadowolonych ze sposobu, w jaki Biden wykonuje swoją pracę.

Nasi Partnerzy polecają