20 lat za atak na ekstermistów

i

Autor: Policja 20 lat za atak na ekstermistów

20 lat za atak na ekstremistów

2022-11-20 15:51

Alexander S. Contompasis (39 l.) spędzi w więzieniu dwie dekady. 6 stycznia 2021 r. mężczyzna dźgnął dwóch zwolenników teorii o „skradzionych wyborach” uczestniczących w protestach pod stanowym Kapitolem w Albany.

Sąd, podobnie jak wcześniej przysięgli, uznał, że Contompasis nie przypadkiem wybrał się na wiec „Stop the Steal”, zorganizowany 6 stycznia 2021 r. w Albany przez zwolenników Donalda Trumpa (76 l.). Tam, podobnie jak w Waszyngtonie, DC, zebrali się przekonani o wyborczym fałszerstwie, które pozbawiło urzędu byłego prezydenta.

Mężczyzna z Rensselaer podczas starcia z protestującymi trzy razy ugodził dwóch członków skrajnie prawicowej grupy Proud Boys. Ofiarom udało się przeżyć atak. – To nie było przypadkowe dźgnięcie czy szturchnięcie, jak próbował to opisać oskarżony w swoich zeznaniach. To były brutalne ataki nożem – powiedział sędzia Roger McDonough.

W zeszłym miesiącu mężczyzna, który według prokuratorów był członkiem ruchu antyfaszystowskiego Antifa, został uznany za winnego, a w czwartek usłyszał wyrok 20 lat pozbawienia wolności za napaść i próbę napaści. Groziło mu nawet 40 lat więzienia.

Nasi Partnerzy polecają