Nowa królowa w sobotę 3 maja stanie na czele 134. Parady Dnia Konstytucji 3 Maja w Chicago, a także przez najbliższy rok będzie reprezentować chicagowską Polonię na licznych wydarzeniach. Podczas sobotnich wyborów w Allegra Banquets w Schiller Park, IL, jury nie miało łatwego zadania, bo wszystkie kandydatki zaprezentowały ogromną wiedzą o polskiej historii, kulturze i tradycjach.
Po długich naradach jury zdecydowało, że tytuł i korona powinny trafić do 17-letniej Olivii Kowalczyk, która zdobyła także tytuł Miss Foto. Pierwszą Damą Dworu została 17- letnia Helena Łoza, tytuł Drugiej Damy Dworu jury przyznało 17- letniej Patrycji Niżnik, która została także Miss Publiczności.
Nowo wybrana Królowa Parady Konstytucji 3 Maja w Chicago jest uczennicą 3. klasy Wheeling High School i klasy maturalnej Polskiej Parafialnej Szkoły im. Juliusza Słowackiego. Urodziła się w USA w polskiej rodzinie, która bardzo dba o krzewienie kultury, historii i tradycji. Jej rodzice pochodzą z południowej Polski: tata z Jasła, a mama z Lubnia koło Myślenic.
- Mieszkam w Stanach, ale część mojego serca bije po polsku – mówiła nam przed wyborami Olivia, która dwa lata temu założyła w swojej szkole polski klub. W Wheeling High School jest też członkiem National Honors Society i przewodniczącą klubu biznesu i marketingu (DECA). Od 7 lat gra na skrzypcach w szkolnej orkiestrze, należy do Legionu Młodych Polek i Zespołu Pieśni i Tańca „Wici” w Chicago. W wolnym czasie lubi gotować, malować akwarelami i spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi. Bardzo lubi także podróżować, interesuje się piłką nożną i wyścigami Formuły 1. W przyszłości planuje studiować biznes i stosunki międzynarodowe, a później prawo. Marzy, by zostać konsulem lub ambasadorem.