Zwoływali się na Instagramie, potem zrobili party. Policja rozbiła imprezę na 300 osób

2020-08-11 21:13 para

Pomysł był niezły, nikt nie wziął jednak pod uwagę, że policjanci też mają Instagrama. Potężne party na 300 osób zostało rozbite w New Jersey tydzień po wprowadzeniu przez stan nowych ograniczeń z powodu wzrostu liczby zachorowań w NJ.

Impreza najpierw była szeroko reklamowana na Instagramie jako „Real Big Drip 5”. Miała się odbywać na prywatnym terenie w Central Jersey. Organizatorzy ustalili nawet ceny wstępu: $30 dla kobiet i $40 dla mężczyzn.
I faktycznie w niedzielny wieczór policja i funkcjonariusze z psami przed domem na Wilson Drive w Howell Township zastali około 300 osób. Wszyscy świetnie się bawili, większość nie nosiła masek ochronnych. O pomoc w akcji poproszono szeryfów Wall, Brick, Jackson, Freehold, Monmouth i Ocean County, a także policję stanową.
Choć z raportów policji wynika, że większość uczestników imprezy posłuchała policjantów, nakazujących im się rozejść, część była wściekła, bo nie zdążyła jeszcze „odbawić” pieniędzy wydanych na wstęp.
Kilka jednostek patrolowych musiało pozostać w okolicy, aby monitorować okoliczne ulice z powodu doniesień o maruderach oddających mocz na własność ludzi i pojazdy.
Gospodarz przyjęcia został aresztowany. Większość z uczestników nie było mieszkańcami okolicy.
W New Jersey od początku epidemii odnotowano co najmniej 184 773 potwierdzonych przypadków koronawirusa i 14 021 spowodowanych przez niego zgonów.

Najnowsze