Zostawił niemowlę, by obrabować bank

2024-05-12 22:44

Mieszkaniec Illinois jedną decyzją napytał sobie podwójnie biedy. 36-latek z McHenry zostawił bez opieki 9-miesięczne dziecko w domu, a sam poszedł obrabować bank. Szybko wpadł w ręce policji i odpowie za trzy przestępstwa.

Peterowi A. Sovie (36 l.) z McHenry postawiono zarzuty kradzieży kwalifikowanej i kradzieży ponad $500 i porzucenia 9-miesięcznego niemowlęcia. Do incydentu doszło w poniedziałek około godz. 10.45 am, gdy funkcjonariusze Departament Policji McHenry odpowiedzieli na zgłoszenie o napadzie z bronią w ręku na oddział Huntington Bank przy 5555 W. Bull Valley Rd. w McHenry, IL. Jak ustalili mundurowi, Sova miał wtargnął do placówki i przekazał kasjerowi notatkę z żądaniem pieniędzy. Miał mu przy tym grozić, wymachując mu przed twarzą przedmiotem, który kasjer uznał za pistolet.

Po otrzymaniu pieniędzy od pracownika banku rabuś uciekł pieszo. Funkcjonariuszom udało się dość szybko zlokalizować go na terenie Kościoła Świętych Apostołów przy 5211 W. Bull Valley Rd. Okazało się, że Sova idąc do banki zostawił swoje dziewięciomiesięczne dziecko samo w domu. Mundurowi popędzili do jego mieszkania Sovy, aby sprawdzić stan dziecka i oddali je pod opiekę jego matki. Powiadomili też o zajściu Departament ds. Dzieci i Rodziny stanu Illinois.

Sova został przewieziony do więzienia hrabstwa McHenry, gdzie oczekuje na rozprawę sądową. - Każdy, kto posiada informacje związane z tym incydentem proszony jest o kontakt z Wydziałem Dochodzeń Kryminalnych Departamentu Policji McHenry pod numerem telefonu 815-363-2599 – apeluje policja.