Koniec nielegalnych dwukołowców. Burmistrz NYC zapowiada zmiany

2022-06-23 18:06

Eric Adams (62 l.) jest gotowy, by rozprawić się z nielegalnymi dwukołowcami. We wtorek ogromny miejski buldożer zmiażdżył 92 pojazdy, a to tylko początek zmian.

Niecodzienne wydarzenie odbyło się na terenie Erie Basin Auto Pound na Brooklynie. To symboliczny początek walki z motocyklami crossowymi, których używanie jest zabronione na terenie miasta.

– NYPD wykonała herkulesowe zadanie, aby pozbyć się tych głośnych, zastraszających, niebezpiecznych i nielegalnych pojazdów, które są na naszych ulicach – powiedział burmistrz na konferencji prasowej. – Przez lata byliśmy świadkami tego, co się dzieje, gdy nie są one kontrolowane i gdy nie egzekwujemy prawa – dodał.

Burmistrz przekazał, że policja do tej pory usunęła z ulic już ok. 900 pojazdów tego typu z nowojorskich ulic. Wynik wydaje się być imponujący, bo to aż o 88 proc. więcej niż w zeszłym roku.

– Nie zamierzam rezygnować z mojej obietnicy i zobowiązań, by sprawić, by wszystkie dzielnice stały się miejscem, gdzie ludzie mogą się poruszać bezpiecznie – powiedział. – Jak widać po liczbie pojazdów, które są tu dzisiaj, spełniamy naszą obietnicę – stwierdził.

Adams zapowiedział również, że pozostałości po zniszczonych dwukołowcach zostaną przerobione na złom i poddane recyklingowi. – Zostały dziś zmiażdżone, aby już nigdy więcej nie mogły terroryzować naszego miasta – podsumował.