Zmiany w opłatach za autostrady i mosty w Nowym Jorku. Kierowcy dostaną po kieszeni

2020-11-15 16:12 para
Kierowcy dostaną po kieszeni
Autor: ARCHIWUM Kierowcy dostaną po kieszeni

Od soboty zmienia się sposób pobierania opłat na autostradach stanu Nowy Jork. Od grudnia, pierwszy raz od 35 lat MTA zacznie pobierać opłaty za przejazd mostem Verrazzano Narrows.

Pierwsza wiadomość jest dobra dla kierowców. Koniec z zatrzymywaniem się w punktach poboru opłat na 570 milach nowojorskich autostrad. Stan wprowadza system opłat bezgotówkowych.

Kierowcy zarejestrowani w systemie E-ZPass zostaną za przejazdy obciążeni automatycznie. Pozostali dostaną rachunek do domu, na podstawie zdjęcia tablicy rejestracyjnej z kamer drogowych.

- System zostanie uruchomiony w sobotę rano, kiedy ludzie wstają - zapewnił gubernator Andrew Cuomo (63 l.). Jego zdaniem przyspieszy to ruch na autostradach o 25 proc.

Zła wiadomość to przywrócenie po 35 latach opat za przejazd mostem Verrazzano Narrows w obu kierunkach. Od 1 grudnia użytkownicy E-ZPass zapłacą za każdy przejazd 6,12 dol. Pozostali kierowcy zapłacą 9,50 dol. Jedynie mieszkańcy Staten Island zapłacą tylko 2,75 dol. Do tej pory płatny był tylko przejazd na Staten Island i kosztował 12,24 dol. z E-ZPass i 19 dol. dla wszystkich pozostałych.

Wprowadzenie opłat ma zmniejszyć korki na Staten Island.

Najnowsze