Zima zaatakowała Tri-State area

2019-12-03 3:37 sal
Zima zaatakowała Tri-State area
Autor: AP

Nagły atak zimy dał się ostro we znaki w stanach środkowego zachodu i wschodu jeszcze przed Thanksgiving. Teraz zimowy front związany z nor’easter nadciągnął nad Tri-State-Area, czyli m.in. nad Nowy Jork.

Władze niektórych miast w Connecticut, New Jersey. Nowy Jork zamknęły szkoły. W Nowym Jorku śnieg sypnął w niedzielę na północy stanu, w metropolii padało i wiało. W poniedziałek rano władze miasta zarządziły pogodowy alarm dla NYC do wtorku do 7 rano.
Z uwagi na niebezpieczne warunki pogodowe uczniom kilkudziesięciu szkół w CT, NJ, NY nakazano pozostać w poniedziałek w domu. Tam, gdzie nie ogłoszono „snow day”, dzieci skończyły zajęcia wcześniej aniżeli normalnie. Podobnie jak i pracownicy miejskich urzędów.
Według synoptyków AccuWeather, front nor’easter może przynieść do wtorku od 10 do 20 cali śniegu w regionie od Pensylwanii po Maine. Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo (62 l.) zaapelował, by pracownicy miejscy niewykonujący bardzo ważnych spraw pozostali co najmniej do wtorku w domach.
Złe warunki pogodowe w poniedziałek paraliżowały ruch na lotniskach. Jak podaje portal FlightAware, w całych Stanach z powodu ataku zimy w poniedziałek rano opóźnione były co najmniej 223 loty, a 474 zostały całkowicie skasowane. Tuż przed 5 am w poniedziałek na Newark Liberty International Airport było co najmniej 13 opóźnionych rejsów, a 20 zostało uziemionych. Na LaGuardia Airport zanotowano 15 opóźnień i dwa skasowane rejsy, a na John F. Kennedy Airport – 18 spóźnień i cztery skasowane loty. Z uwagi na to, że śnieg – a dokładnie deszcz zamieniający się w grad, potem śnieg, znów w deszcz i śnieg – może spaść w NYC władze metropolii zaapelowały do mieszkańców o szczególną ostrożność na drogach i w miarę możliwości do korzystania z komunikacji miejskiej. Szefowa New York City Sanitation Department zapewniła, że wydział oczyszczania jest przygotowany, a na akcję czeka 700 solarek, które w razie potrzeby ruszą na ulice NYC. Alarm pogodowy z uwagi na śnieg obowiązuje w metropolii do wtorku do 7 am.

Najnowsze