Szok pod Filadelfią! Zgwałcił kobietę w wagonie pełnym ludzi

2021-10-18 17:19

Jak mogło do tego dojść!? Bezdomny mężczyzna zgwałcił kobietę na oczach dziesiątek pasażerów podmiejskiego pociągu w Filadelfii w stanie Pensylwania. Incydent zszokował nawet policjantów, którzy przyznali, że zajście widziało mnóstwo osób, a nikt nie kiwnął nawet palcem, żeby pomóc.

Do tego koszmaru doszło w kolejce SEPTA w środowy wieczór na trasie Upper Darby – Frankford na obrzeżach Filadelfii. Atak bezdomnego, który rzucił się na kobietę po 10 pm, nagrały kamery w wagonach. Na filmie, jak przekazała policja, widać, że sprawca gwałci kobietę na oczach innych pasażerów. Co gorsza, nikt nie próbuje jej pomóc ani nawet powiadomić służb ratunkowych! Policję wezwał pracownik kolei, który zobaczył zajście na ekranie.

Mundurowi zatrzymali sprawcę na następnej stacji. Fiston Ngoy (35 l.), znany policji i uważany za bezdomnego, został aresztowany i usłyszał zarzuty gwałtu oraz napaści. Może wyjść z aresztu po wpłaceniu 10 proc. z wynoszącej 180 tys. dol. kaucji. Jego ofiara trafiła do szpitala.

Policjanci przyznali, że są wstrząśnięci. – Tam byli ludzie i nikt nie zrobił nic, by pomóc tej kobiecie ani wezwać pomocy. To niepokojące i niestety dużo mówi o naszym społeczeństwie – powiedział w rozmowie z CBS-3 Timothy Bernhardt z Departamentu Policji w Upper Darby.