Donald Trump zebrał $82 mln na powrót do władzy

2021-08-03 20:08
Zebrał $82 mln na powrót do władzy
Autor: AP Zebrał $82 mln na powrót do władzy

Jeszcze oficjalnie nie potwierdził, że wystartuje w wyborach, ale już zebrał miliony na powtórną walkę o Biały Dom. Jak wynika z upublicznionych właśnie sprawozdań, komitety byłego prezydenta Donalda Trumpa (75 l.) w ciągu pół roku zebrały 82 mln dol. Kolejne datki wpływają każdego dnia.

Upublicznione w weekend federalne dokumenty wskazują jasno, że były prezydent, który od tygodni spotyka się na wiecach ze swoimi zwolennikami, będzie miał za co walczyć o powrót do władzy. Jego komitety Save America, Make America Great Again i wspólny nadzorujący je fundusz zgromadziły na kontach ponad 102 miliony dolarów! Publiczne zbiórki tylko w pierwszym półroczu 2021 przyniosły 82 mln dolarów. - „W imieniu milionów mężczyzn i kobiet, którzy podzielają moje oburzenie i chcą, abym nadal walczył o prawdę, jestem wdzięczny za wasze wsparcie" – dziękował darczyńcom Donald Trump w oświadczeniu.

Były prezydent prowadzi zbiórki niezależnie od republikańskich komitetów, upominając wyborców, że to jedyny sposób na realne wsparcie jego ruchu. Zgodnie z prawem niektóre fundusze nie mogą zostać wykorzystane na wsparcie kampanii prezydenckiej, Trump nie ukrywał jednak, że finansowane będą z nich działania mające wesprzeć kandydatów w wyborach do Kongresu. Własną kampanię były prezydent będzie mógł zasilić m.in. z nowego komitetu Make America Great Again Action, którym zarządza były szef jego kampanii Corey Lewandowski.