Zdradził zabójcze plany w internecie

2020-05-22 13:22 PARA
Zdradził zabójcze plany w internecie
Autor: Twitter Zdradził zabójcze plany w internecie

Witam, nazywam się Armando Junior Hernandez i będę zabójcą z Westgate 2020 - taką wiadomość nagrał na Snapchacie 20-latek z Arizony, pokazując w kamerze puszkę piwa i broń leżącą na tylnym siedzeniu samochodu. Chwilę póżniej, w środę wieczorem postrzelił trzy osoby w Westgate Entertainment Districtt w Glendale, 15 mil od Phoenix, AZ.

Hernandez oddał strzały do klientów centrum z cywilnej, samopowtarzalnej wersji wojskowego karabinka szturmowego. Trafił trzy osoby. Jedna jest w stanie krytycznym. Pozostałe dwie dochodzą do zdrowia.

Całe zdarzenie widział z okna senator z Arizony, Martin Quezada. - Szedł spokojnie i przeładowywał broń - napisał na Twitterze. Do nagrań z monitoringu parkingu przed centrum Westgate dotarła stacja 12News. Widać na nich jak Hernandez przechadza się około 19.30 przed centrum rozrywki wymachując karabinkiem AR-15. Potem nagranie ukazuje uciekających klientów a tle słychać strzały.

Hernandez, absolwent Raymond Kellis High School w Glensdale, przestał strzelać zanim na miejsce przyjechała policja. Sam oddał się w ręce policjantów. Motywy jego działania nie są znane.

Najnowsze