Zboczeńcy w natarciu

i

Autor: NYPD

Zboczeńcy w natarciu

2022-09-28 20:14

Z policyjnych danych wynika, że do napaści seksualnych na mieszkanki Nowego Jorku dochodzi coraz częściej. W ostatnim czasie odnotowano ich co najmniej kilkanaście. Funkcjonariusze wciąż poszukują sprawców.

W piątek śledczy otrzymali zgłoszenie o próbie gwałtu na stacji Lafayette Avenue w Fort Greene. Kobieta ok. godz. 2.45 am jechała pociągiem linii C i podeszła do nieznajomego, by zapytać go o drogę. Mężczyzna odpowiedział, że chętnie pokaże jej, gdzie ma się kierować. Para wyszła z wagonu, a wtedy napastnik ściągnął spodnie i próbował zmusić 36-latkę do seksu. Spłoszył się, gdy zobaczył pracowników MTA, i uciekł.

Dzień później, ok. godz. 11 am, 35-latka uprawiała jogging w Fort Tryon Park w Inwood, gdy została zaatakowana. Zwyrodnialec złapał kobietę za włosy i wciągnął ją za drzewo. Następnie zaczął napastować seksualnie, po czym uciekł na skuterze. Ofiara została zabrana do szpitala w stabilnym stanie.

Koszmar mieszkanek NYC ma odzwierciedlenie w danych. W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba zgłoszeń gwałtów wzrosła o 11 proc., a liczba innych przestępstw seksualnych o ponad 15 proc.

Nasi Partnerzy polecają