Zastrzelił żonę dla ubezpieczenia

i

Autor: FACEBOOK

Zastrzelił żonę dla pieniędzy z polisy

2022-08-03 20:11

Dla Bianki Rudolph (+56 l.) romantyczna wycieczka na safari była ostatnią w jej życiu. Jak twierdzą prokuratorzy, mąż kobiety podczas wizyty w Afryce z premedytacją zastrzelił ukochaną, by zacząć nowe życie z kochanką. W ramach swojego planu chciał oszukać firmę ubezpieczeniową, która wypłaciła mu niemałą sumę. Dziś grozi mu nawet kara śmierci.

Lawrence Rudolph (67 l.) został uznany przez ławę przysięgłych winnym zarzucanych mu czynów – morderstwa swojej żony oraz spieniężenia 4.8 mln dol. w wypłatach z ubezpieczenia zdrowotnego. Zdaniem prokuratorów mężczyzna zastrzelił małżonkę 11 października 2016 r. w Zambii. Parę lat później, podczas kłótni ze swoją kochanką, Lori Milliron, miał powiedzieć: „Zabiłem moją p*** żonę dla ciebie!”.

Rudolph nie przyznał się do winy. Twierdził, że kobieta sama postrzeliła się w klatkę piersiową przypadkiem, gdy ten był w łazience. Zdaniem biegłych, rana nie mogła jednak powstać w wyniku samookaleczenia, a dowody wskazywały na to, że śmiertelny strzał został oddany z odległości dwóch do trzech i pół stopy.

Kochanka mężczyzny miała dowiedzieć się o morderstwie już po fakcie. Prokuratorzy oskarżyli ją o okłamywanie federalnej ławy przysięgłych na temat sprawy i jej relacji z mężczyzną. Została również uznana za winną współudziału w morderstwie. Rudolphowi z kolei grozi dożywocie, a nawet kara śmierci.