Zastrzelił partnerkę, postrzelił Polkę

2022-05-11 17:37
Zabił partnerkę, postrzelił Polkę
Autor: NYPD Zabił partnerkę, postrzelił Polkę

Trwa obława na strzelca z Ridgewood, który w poniedziałek rano zastrzelił swoją partnerkę. NYPD podała szczegóły tragedii, w której według początkowych doniesień zginąć miały dwie kobiety. Druga z nich, 48-latka, postrzelona w brzuch i ramię sąsiadka zabitej, walczy o życie w szpitalu. Według nieoficjalnych informacji to Polka.

Do tragedii doszło ok. godz. 8.30 am w budynku przy 66-17 Fresh Pond Road, w mieszkaniu nad sklepem Wizard Electronics, tuż obok polskiej apteki Pewex. Jak ustaliła policja, Pedro Citron (55 l.) wszczął awanturę ze swoją partnerką Migdalią Ortegą (+51 l.), cywilnym pracownikiem NYPD. Nagle strzelił kobiecie w głowę. Gdy chwilę później w drzwiach stanęła zaalarmowana sąsiadka, zaczął strzelać również do niej. 48-latka zdołała dobiec do swojego mieszkania, ale dosięgły ją dwie kule. W stanie krytycznym trafiła do szpitala. Według niepotwierdzonych informacji to pochodząca z Polski kobieta.

Obława na sprawcę trwała do chwili zamknięcia tego wydania. – Tu na ogół jest spokojnie. Wszyscy są zszokowani tą tragedią – usłyszeliśmy w aptece Pewex, która znajduje się w tym samym budynku.