Zarzuty za śmierć w metrze to skandal

i

Autor: FACEBOOK

Protesty na Long Island: "Zarzuty za śmierć w metrze to skandal"

2023-05-26 20:16

Nie cichną echa tragedii w pociągu linii F, w którym na początku miesiąca zginął Jordan Neely (+30 l.). Dramat podzielił nowojorczyków – część z nich apeluje o pociągnięcie do odpowiedzialności oskarżonego o śmierć bezdomnego, a część – przeciwnie. W środę ci drudzy na czele z dyrektorem wykonawczym hrabstwa Nassau zorganizowali wiec, nawołując do wycofania zarzutów przeciwko Danielowi Penny’emu (24 l.).

– Podczas gdy śmierć Jordana Neely'ego jest niefortunną tragedią, żołnierz piechoty morskiej Daniel Penny nie powinien zostać oskarżony o próbę pomocy innym nowojorczykom – apelował urzędnik hrabstwa Bruce Blakeman (68 l.) w Collect Pond Park w towarzystwie 60 innych protestujących. Uczestnicy wiecu nawoływali do rezygnacji prokuratora okręgowego Manhattanu Alvina Bragga (50 l.).

Na wydarzeniu pojawili się także kontr-protestanci, domagający się skazania Penny’ego. Doszło do przepychanek. Kilku z nich zostało zatrzymanych przez policjantów. 24-latek został oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci bezdomnego Neely’ego, którego miał udusić w wagonie metra, gdy ten krzyczał do innych pasażerów, że jest głodny i spragniony. Weteran ma wrócić przed oblicze sądu 17 lipca.

Nasi Partnerzy polecają