Zapłacą $10 000 za wskazanie brutalnego bandyty

2021-07-24 23:18

Nagrodę za wskazanie sprawcy brutalnego napadu w metrze wyznaczył działacz społeczny Phil Wong. Ofiara napadu z urazem mózgu przebywa w szpitalu i może nie wybudzić się ze śpiączki.

Phil Wong, prezydent Chińsko-Amerykańskiego Sojuszu Obywateli Wielkiego Nowego Jorku postanowił wyznaczuyć nagrodę $ 10 tys. za pomoc w ujęciu sprawcy brutalnego napadu w metrze, do którego doszło 17 lipca. Od tamtego czasu jego ofiara przebywa w szpitalu.

Do napadu doszło na stacji metra linii Q przy Canal Street. Than Htwe (58 l.), imigrantka z Myanmar wybierała się w sobotę rano do gabinetu lekarskiego ze swoim 22-letnim synem. Zostali zaatakowani od tyłu, gdy wchodzili po schodach. Napastnik szarpnął młodego człowieka za torbę z książkami. Ten, przewracając się, chwycił matkę i pociągnął ją za sobą. Kobieta spadła po schodach, doznając poważnego urazu czaszki. Nieprzytomna trafiła do szpitala, gdzie przeszła operację mózgu. Według rodziny lekarze obawiają się, że może nie wyjść ze śpiączki.

- Czekałem, aż miejscy urzędnicy wyjdą i potępią tę zbrodnię, ale minęło pięć dni, minęło sześć dni – nic się nie stało - mówił Phil Wong podczas czwartkowej konferencji prasowej, na której ogłosił ufundowanie nagrody.

Towarzyszący mu Curtis Sliwa (67 l.), republikański kandydat na burmistrza i założyciel Aniołów Stróżów zapowiedział, że on i jego ludzie zwiększą liczbę patroli w Chinatown. Będa tez rozdawali ulotki ze zdjęciem sprawcy i informacją o nagrodzie.

- Mam nadzieję, że uda nam się usunąć tego winowajcę z ulic i miejmy nadzieję, że nie kwalifikuje się on do zwolnienia za kaucją – powiedział Śliwa.