Wjechał w 7 osób nie pódzie siedzieć

i

Autor: AP

Wjechał w siedem osób, nie pójdzie siedzieć

2022-08-12 22:11

Prowadził pod wpływem narkotyków i przyznał się do spowodowania wypadku, w którym zginęło siedmiu motocyklistów, a mimo to został uniewinniony. Po trzech latach od tragedii w New Hampshire zakończył się proces Volodymyra Zhukovskyy’ego (26 l.).

21 czerwca 2019 r. w wyniku czołowego zderzenia pick-upa z grupą motocyklistów życie straciło siedem osób. Kierowcą pojazdu był pochodzący z Ukrainy Zhukovskyy. W dniu dramatu w jego organizmie wykryto obecność heroiny, fentanylu i kokainy. Sam powiedział policji, że to on był sprawcą. Jednak we wtorek ława przysięgłych uniewinniła 26-latka, któremu siedmiokrotnie zarzucono spowodowanie wypadku i nieumyślne spowodowanie śmierci.

Obrońca mężczyzny, Jay Duguay, dowodził, że winowajcą tragedii był motocyklista Albert Mazza Jr, ponieważ rzekomo był pijany podczas jazdy, nie patrzył na drogę i wpadł w poślizg. Zarzucał również prokuratorom, że nie wzięli pod uwagę faktu, że podczas rekonstrukcji wypadku zaprzeczono teorii, że to Zhukovskyy przejechał na drugi pas ruchu.

– Zabił siedem osób i wychodzi na wolność. To niewiarygodne – stwierdził Albert Mazza, ojciec zmarłego motocyklisty.

Nasi Partnerzy polecają