Antykoncepcja zamiast trutki na szczury

2024-04-14 19:52

To już prawdziwa plaga i zagrożenie sanitarne. Nie pomagają trutki ani pułapki. Szczury mnożą się w Nowym Jorku na potęgę. Jak do tej pory nie pomogły żadne rozwiązania. Teraz władze miasta mają nowy pomysł. To smaczna antykoncepcja.

Nowy Jork na różne sposoby próbuje ograniczyć rozmnażanie się szczurów. To spore wyzwanie zważywszy na fakt, że jedna para może dać życie nawet 15 000 osobników w ciągu roku. Członek Rady Miasta Shaun Abreu (33 l.) przedstawił właśnie pomysł, by podawać gryzoniom środki antykoncepcyjne w celu zmniejszenia ich populacji.

Będą to granulki z ekstraktu leku stosowanego w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów u ludzi. Substancja będzie blokować owulację u samic i zakłócać dojrzewanie plemników u samców. W dodatku granulki mają być smaczne i sprawić, że szczury nie będą szukać pożywienia nigdzie indziej. Formuła nie będzie niebezpieczna dla innych zwierząt ani ludzi. Pomysł zawarty został w złożonym przez radnego projekcie uchwały. Rozpatrzyć go musi rada miasta. - To znacznie skuteczniejsze i bezpieczniejsze dla ptaków – przekonuje Abreau.