Wypuścili go za kaucją, znów zaczął strzelać

i

Autor: NYPD Wypuścili go za kaucją, znów zaczął strzelać

Wypuścili go za kaucją, znów zaczął strzelać

2022-09-27 20:19

Pedro Hernandez (22 l.) jest dobrze znany policji. Mężczyzna już kilkukrotnie był aresztowany, jednak za każdym razem wychodził na wolność po wpłaceniu kaucji. Teraz znów został złapany przez funkcjonariuszy, tym razem za próbę zabójstwa.

Policja przekazała, że 22-latek jest podejrzanym w strzelaninie, która miała miejsce na rogu Fifth Avenue i 50th Street 18 sierpnia. Mężczyzna miał przegrać wówczas pieniądze i złoty łańcuch podczas oszukańczej gry ulicznej z dwoma mężczyznami. Następnie zażądał zwrotu swoich rzeczy, a gdy ci odmówili i odjechali, ostrzelał ich samochód i zaczął ich gonić. Pojazdy wjechały na parking hotelu Palace przy Madison Avenue, gdzie rozpoczęła się piesza gonitwa. Jeden z mężczyzn finalnie upuścił gotówkę i biżuterię, a 22-latek podniósł je i uciekł. W poniedziałek został aresztowany.

Hernandez wielokrotnie był zatrzymywany za przestępstwa z użyciem broni. W 2017 r. został aresztowany w sprawie udziału w strzelaninie, jednak po chwili odsiadki w Rikers Island został zwolniony za kaucją w wysokości $100 tys. Zarzuty zostały finalnie wycofane ze względu na brak współpracy kluczowego świadka. Dwa lata później 22-latek został oskarżony o napad na Bronksie, ale został zwolniony za kaucją w wysokości $15 tys. Sam Hernandez twierdzi, że policjanci zatrzymali go bezprawnie, dlatego złożył pozew przeciwko NYPD i miastu. Sprawa jest w toku.

Nasi Partnerzy polecają