Wyjechał z Polski i słuch po nim zaginął

i

Autor: Archiwum rodzinne Marcina K.

Wyjechał z Polski i słuch po nim zaginął. Rodzina szuka zaginionego krewnego w USA

2023-01-15 17:58

Czytelniczka „Super Expressu”, pani Krystyna Marciniak (60 l.) z Łodzi, zgłosiła się z prośbą do redakcji o pomoc w odnalezieniu jej ukochanego brata Marcina Zdzisława Szczepańskiego, który w latach 90. wyjechał do Chicago. Wtedy słuch po nim zaginął.

– Nasza mama próbowała odnaleźć Marcina za pomocą Caritasu oraz innych organizacji. Postanowiliśmy znowu spróbować go odszukać po tylu latach. Mama ma już 93 lata i pomyśleliśmy, że jeśli odnajdziemy jej ukochanego syna, sprawimy jej tym ogromną radość – powiedziała nam pani Krystyna.

Siostra zaginionego poinformowała, że Marcin Zdzisław Szczepański urodził się 29 lutego 1964 r. w Łodzi. Z Polski wyjechał w sierpniu 1990 r. Wcześniej był dwa lata w wojsku, w Polsce nigdy nie założył rodziny. W Chicago też się nie ożenił.

– Ponoć poznał w USA jakąś kobietę, starszą od niego, nie wiemy, jak długo byli razem ani jak ona się nazywała. Po przylocie pracował na budowie, później w firmie u Józefa przy oknach. Nie wiemy, czy je wystawiał, czy pracował przy ich produkcji – mówiła pani Krystyna.

Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje w sprawie, proszony jest o kontakt z córką pani Krystyny Anną Machnis-Komorowską pod nr WhatsApp: 00447727670772.

Nasi Partnerzy polecają