Nowojorska gubernator wygania rywali na Florydę

2022-08-24 20:59

Choć przed wtorkowymi prawyborami wybić mieli się startujący kandydaci, show skradła im gubernator Kathy Hochul (64 l.). Podczas przedwyborczego wiecu ostro zaatakowała kilku republikanów i poradziła im wyjazd na Florydę, twierdząc, że nie są prawdziwymi nowojorczykami.

przesuniętych prawyborów do Izby Reprezentantów i stanowego senatu. Wiece kandydatów obu partii odbywały się do niemal ostatniej chwili. Najszerszym echem odbiło się poniedziałkowe spotkanie ze startującym do kongresu Patem Ryanem w Kingston, NY.

Do oddania głosu na szefa zarządu hrabstwa Ulster wzywała tam gubernator Kathy Hochul, która zaskoczyła swoją odezwą skierowaną nie tylko do rywala demokraty, republikanina Marca Molinaro. - Trump i Zeldin i Molinaro - po prostu wskoczcie do autobusu i udajcie się na Florydę, gdzie wasze miejsce. OK? Wynoście się z miasta. Ponieważ nie reprezentujecie naszych wartości – powiedziała.

- „Wow @KathyHochul. Tracisz swoje marmury, pani. Nie skorzystam z twojego psychicznego żądania opuszczenia Nowego Jorku, ale to co zrobię, to wsiądę teraz do samochodu, pojadę do NY-19 i zrobię wszystko co w mojej mocy, aby upewnić się, że @marcmolinaro wygra jutrzejsze wybory specjalne" – napisał wieczorem Zeldin na Twitterze.

- „Naprawdę, @KathyHochul? Nie jestem nowojorczykiem!!!? Brzmisz dokładnie jak Twój poprzednik. Straciłem ojca w tym stanie, wychowuję tu swoje dzieci i oddałem każdy dzień w służbie dla mojej społeczności. Nie zgadzamy się z twoim skorumpowanym rządem i nie jesteśmy nowojorczykami? Haniebne" - dorzucił Molinaro.

Nasi Partnerzy polecają