Wybuch zabił siedem osób

2023-03-28 15:57

Ekipy ratunkowe wydobyły siedem ciał z gruzów fabryki czekolady w West Reading, PA. To tragiczny bilans eksplozji, do której doszło w zakładzie w piątek. Wciąż nieznane są jej przyczyny.

Ciała dwóch ostatnich osób, których ratownicy poszukiwali od piątku w gruzowisku, odnaleziono w niedzielny wieczór. Wcześniej spod zwałów cegieł i betonowych bloków wyciągnięto pięć innych osób, ale też 10 rannych, którzy przeżyli eksplozję. - To druzgocąca strata" – napisała na Facebooku Samantha Kaag, burmistrz West Reading. Poinformowała, że służby skupią się teraz na badaniu przyczyn tragedii i z tego powodu okolice gruzowiska, w które zmienił się produkujący słodycze zakład, pozostaną zamknięte. Urzędnicy postanowili wstrzymać się z ujawnieniem tożsamości ofiar do czasu powiadomienia wszystkich rodzin. Razem z lokalną społecznością planują jednak czuwanie przy świecach w intencji zabitych i rannych, które odbyć się ma w piątkowy wieczór.

Gubernator Pensylwanii Josh Shapiro (50 l.), który w sobotę odwiedził miejsce tragedii, zapowiedział, że stan zapewni wszelką możliwą pomoc lokalnej społeczności.

Nasi Partnerzy polecają