Wsadzili za kraty 33 gangsterów

i

Autor: DA

Wsadzili za kraty 33 gangsterów

2023-03-23 20:58

Wielki sukces nowojorskich organów ścigania. Po prawie trzyletnim dochodzeniu prokuratura okręgowa Queensu przedstawiła 151-punktowy akt oskarżenia przeciwko 33 domniemanym członkom zwaśnionych gangów. Porachunki zbirów rozgrywały się na ulicach metropolii i kosztowały zdrowie nowojorczyków, w tym życie bezbronnego 14-latka.

O finale śledztwa we wtorek poinformowały prokurator okręgowa Queensu Melinda Katz (58 l.) oraz komisarz NYPD Keechant L. Sewell (51 l.). Jak przekazała prokuratura, aresztowani należą do gangu ulicznego Southeast Queens Money World lub rywalizujących z nim grup – Local Trap Stars i Never Forget Loyalty.

Wojna między gangami wybuchła wiosną 2019 r. i od tego czasu bandyci terroryzowali Queens. W wyniku ich porachunków kilka miesięcy później życie stracił Aamir Griffin (+14 l.). Nastolatek grał w koszykówkę na boisku przy Baisley Park Houses w South Jamaica, gdy członek jednego z gangów, Sean Brown, pomylił chłopca z rywalem i otworzył ogień w jego stronę. 14-latek nie miał szans na przeżycie.

Śledczy przekazali, że od czasu tragedii bandyci byli sprawcami co najmniej 22 strzelanin w mieście, a swoimi brutalnymi wyczynami chwalili się w mediach społecznościowych. W wyniku przeszukań i aresztowań mundurowi odzyskali także około 34 sztuki broni palnej. W sumie 33 osoby w wieku od 17 do 40 lat usłyszały zarzuty dotyczące m.in. spisku, napaści i kryminalnego użycia broni. Pięciu z bandytów zostało oskarżonych także o morderstwo.

– Widzieliśmy praworządnych nowojorczyków spokojnie zajmujących się swoimi sprawami, zabitych przez bezmyślną przemoc z rąk uzbrojonych gangów – mówiła Katz na konferencji prasowej. – Musimy zrobić absolutnie wszystko, aby pozbyć się nielegalnej broni palnej z naszych ulic – dodała.

Nasi Partnerzy polecają